Logo

Naujienos

2016-05-31 STOVYKLA KAIMO VAIKUS KVIETĖ TREČIĄKART
Liepos 11-15 d. Drąsių kaime įvyko tradicine tapusi "Teatriuko" dienos stovykla kaimo vaikams! Stovyklai dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.  

Šiemet sulauksime virš 20 (6-12 metų) amžiaus vaikų iš Dubingių, Giedraičių, Visalaukės, Piktaraisčio, Pivoriūnų ir kt.

 

Pranešimas žiniasklaidai,

2016 07 07

 

„Teatriuko“ sodyboje Drąsiuose – trečiąkart stovyklaus kaimo vaikai

 

 

Š.m. liepos 11-15 dienomis trečią kartą teatro vaikams „Teatriukas“ kaimo sodyboje Drąsių kaime (Dubingių seniūnija) šurmuliuos dienos stovykla. Stovykla skirta pradinio mokyklinio amžiaus kaimo vaikams, kurių šiemet susirinks net 24 !  Teatro, dailės, tekstilės, kulinarijos paveldo, sporto veiklas ves įvairių sričių profesionalai. Šių metų naujovė – vietos bendruomenės jaunimas taip pat prisidės prie veiklų organizavimo savo savanorišku darbu. Tradiciškai numatytas ir žygis, kurio metu vaikai supažindinami su svarbiais vietovės objektais (jau aplankytas Čigonės akmuo Miežonių miške, senosios Drąsių kapinaitės), o šiemet aplankysime Dubingių žirgyną. Paskutinę stovyklos dieną sulauksime svečių – animacijos užsiėmimą praves aktorė Cliodhna Noonan iš Airijos, o draugiškas sporto varžybas surengs mokytojai Jasper ir Ricardo iš Ispanijos.

 

Pasak organizatorių, vaikų kūrybiškumas turi būti lavinamas nuo pat mažų dienų, o kokybiškas laisvalaikis turėtų būti prieinamas bet kokio amžiaus ir bet kur gyvenančiam žmogui. Laisvalaikis gamtoje ir stovyklavimas prisideda prie vaikų fizinio vystymosi, gamtos pažinimo, atitraukia nuo televizijos ir kompiuterių ekranų, pasiūlo  alternatyvą – judėjimą ir kūrybą!

 

Gyvenimas kaime – kūryba be ribų

 

„Svajoti reikia drąsiai, nes svajonės pildosi! Svajojome sukurti tokią terpę, kurioje būtų smagu ir įdomu kurti, bendrauti, dalintis savo svajonėmis ir mums, atrodo, pavyksta!” – savo mintimis dalinasi viena iš stovyklos organizatorių, „Teatriuko“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė. “Jau ketverius metus kuriamės Drąsių kaime prie Dubingių – turbūt lemtingas pats pavadinimas, drąsiai pradėję kviesti bendruomenės narius į svečius, sukūrėme tradicinę vaikų dienos stovyklą, surengėme net keletą spektaklių, organizuojame rudenines obuolių valgymo šventes. Sodyboje aplankė ir šių metų mūsų teatro festivalio LABAS! dalyviai – menininkai iš  Peru, Didžiosios Britanijos, Airijos, Vokietijos, Italijos, Egipto ir net sudalyvavo „kaimo safaryje“ su senu traktorium! Mums smagu, kad šis nuostabus kampelis svečiams iš tolimų šalių reprezentuoja visą Lietuvą“.

„Visuomet tikėjau, kad gyvenimas kaime yra daug prasmingesnis ir gilesnis, ryšyje su gamta visi esame tikresni“ – sako Žilvinas Ramanauskas, režisierius, stovyklos vadovas. Gyvenimas kaime kaip ir kūryba – be ribų, kartais šienaujant ateina genialios kūrybinės mintys!“.
Tačiau stovyklos veiklos nėra tik meno krypčių – tokio amžiaus vaikams labai svarbu judėti, treniruotis, sportuoti, tad bus ir sporto varžybų, ir laipiojimo, ir net 3 kilometrų žygis!

 

Stovykla apjungia visą bendruomenę

 

Stovyklos organizatoriai itin didelį dėmesį skiria ne tik vaikams, bet ir tėveliams, bendruomenės jaunimui, partneriams, svečiams. „Kiek įmanoma į stovyklos organizavimą įtraukiame tėvelius – jie ir pačių skaniausių kaimo daržovių parūpins, ir draugiškose sporto varžybose dalyvaus“ – pasakoja Dalia Mikoliūnaitė. „Vietinis jaunimas, kuris jau „išaugęs“ iš stovyklos amžiaus, praves keletą užsiėmimų mažiukams. O į finalinį susiėjimą penktadienį pakviesime visus partnerius ir draugus, nuo Rokiškio iki Madrido!“.

 

Apie stovyklą

 

Liepos 11-15 d.d. vyks Drąsių kaime. Stovyklaus 24 pradinio mokyklinio amžiaus kaimo vaikai iš Drąsių, Pivoriūnų, Visalaukės, Piktaraisčio, Giedraičių, Dubingių ir kt. aplinkinių kaimų. Dienos stovykla vyks tik dieną, be nakvynės. Savanoriaus 6 jaunuoliai, skirtingas veiklas praves 7 profesionalūs menininkai, mokytojų. Atvyks svečių iš Airijos ir Ispanijos.  Stovyklos projektą organizuoja Viešoji įstaiga „Teatriukas“, stovykla iš dalies finansuojama Lietuvos kultūros tarybos. Partneriai: Dubingių seniūnija, Dubingių pagrindinė mokykla, Giedraičių „Norfa“, ”Dubingių žirgynas“, kavinė „Dubingė“, Airijos ambasada Lietuvoje.

Atgal

 Į viršų
 

© Viešoji įstaiga "Teatriukas" 2011
Sekite mus

Top100.lt