Logo

Naujienos

2017-09-20 ŽALIA GYVA MAŽIESIEMS LIETUVIAMS SVETUR
Spektaklis - istorijos pamoka ŽALIA GYVA pirmą kartą iškeliauja už Lietuvos ribų - išskrendame pas lietuvius į Turkiją. Projektą ŽALIA GYVA mažiesiems lietuviams svetur iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros Taryba.

Teatras vaikams „Teatriukas“,  kuria ir keliauja pas mažuosius lietuvius tiek Lietuvos regionuose, tiek už Lietuvos ribų  jau 20 metų.

Ruošiantis Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 100-mečiui sukūrėme spektaklį Lietuvos istorijos tema – ŽALIA GYVA.

ŽALIA GYVA D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams.

2017 m. rudenį vykdome projektą „ŽALIA GYVA mažiesiems lietuviams svetur“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, bei lietuvių bendruomenės užsienyje.

Nuoroda į mediatekoje esantį LRT Ryto Allegro įrašą: http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/65585 ( nuo 04:27 min.).

Numatytos turo datos ir vietos:
Gegužės mėn. svečiavomės Rygoje,  Latvija.
Rugsėjo mėn. 22 – 25 d.  lietuvių bendruomenė Turkijoje,
Spalio mėn. 6 – 16 d. lietuvių bendruomenės Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje,
Lapkričio mėn. 18 – 19 d. lietuvių bendruomenės Didžiojoje Britanijoje.

Apie spektaklį:

Vaidina aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas
režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė
Premjera 2015 11 20
Trukmė 45  min.

Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti " žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas , literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje,  žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias  ir kt.).  Tai – tarsi gyva istorijos pamoka. Pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.
 Spektaklio tikslinė grupė – vaikai (5-12 m.),  šeimos su įvairaus amžiaus vaikais

Nuoroda į interviu apie spektaklį: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-02-01-kalbetis-apie-istorini-vilniaus-palikima-kvies-spektaklis-vaikams-zalia-gyva/140244

Atgal

 Į viršų
 

© Viešoji įstaiga "Teatriukas" 2011
Sekite mus

Top100.lt