Logo

Naujienos

2011-08-23 GRĮŽUS IŠ ISLANDIJOS
Aktoriai sėkmingai grįžo iš Islandijos. Dvi savaites klajojome po Islandijos šiaurę, ieškojome dovanų Lietuvos vaikams ir parvežėme naują spektaklį, na... bent jau jo motyvus. Spektaklį planuojame parodyti dar iki Kalėdų!

Kalėdinė pasaka Islandijos liaudies pasakų motyvais

Seniai seniai Islandijoje gyveno pikti troliai GRYLA ir LEPPALUDI. Jie buvo labai negražūs, seni ir pikti. Dabar jie jau mirę, tačiau liko trylika jų sūnų – trolių YULE LADS.

Tai – įžūlūs, šelmiški, smagūs, visada alkani seneliukai. Gyvena jie atokiai Islandijos kalnuose, o į žmonių namus ateina likus 13 dienų iki šv. Kalėdų (nuo Gruodžio 12-os dienos, kasdien po vieną) ir išeina kasdein po vieną 13 dienų po Kalėdų (iki sausio 6 d.). Taigi, jie visi kartu būna gruodžio 24 d. naktį pas žmones namuose ir daro viską, kad tik sutrukdytų žmonėms ramiai pasiruošti Kalėdoms!

13 YULE LADS:

Stekkjarstaur - Avių trikdytojas
Čiulpia pieną iš miegančių avių. Bet jo kojos „sustingę“, tad jam sunku tai padaryti.

Giljagaur – Išsižiojėlis
Nugeria pieno putą nuo pamelžto pieno kubiliuko. Iš tolo kvepia pieno puta.

Stúfur – Pasišiaušėlis
Mažas vikrus ir užkietėjęs slapukas – mėgsta slėptis virtuvėje ir nudžiauti maisto likučius. Jis išlaižo maisto likučius ypač iš keptuvių, jeigu jos neišplautos.

Þvörusleikir - Šaukštų laižytojas
Labai liesas ir išsekęs, jis labai išalkęs ir šniukštinėja po virtuvę ieškodamas atliekų . Dažniausiai jų ieško šaukšteliuose.

Pottasleikir - Puodų laižytojas
Jis labai mėgsta traškančius apkepusius kraštelius, kurių randa puoduose. Jis ieško virtuvėje neišplautų puodų ir išgrando juos savo pirštais ir liežuviu. Po to puodai atrodo beveik švarūs:)

Askasleikir - Lėkščių laižytojas
Mėgsta ieškoti maisto lėkštėse – ypač tokiose senovinėse - medinėse, su raižiniais. Kiekvienas šeimos narys Islandijoje turi tokia lėkštę. Jis gudrus – randa tas lėkštes, kurios padėtos ne vietoje ir pabaigia maistą, jeigu ten jo liko.

Hurðaskellir - Durų trankytojas
Jam patinka gąsdinti, žadinti namiškius trankant lauko duris naktį.

Skyrgámur – Jogurto ėdikas
Labai mėgsta suvalgyti pusryčius, jeigu vaikai jų nesuvalgo…

Bjúgnakrækir - Dešros vagis
Nors senas ir raukšlėtas, Bjúgnakrækir labai įgudęs aukštai laipioti ir pasiekti dešrų ringes, kurios išrūkytos būdavo pakabintos ant gegnių.

Gluggagægir - Žvilgčiotojas pro langą
Jis priploja savo nosį prie kiekvieno lango ir paslapčiom žiūri, ką žmonės viduje veikia. Jeigu kas nors jį netyčia pamato – tuoj išgąsdina savo baisia mimika.

Gáttaþefur - Uostytojas 
Jis turi didelę nosį ir vis uodžia, ar yra viduje jo mėgstamo maisto – šviežiai keptos Kalėdinės duonos.

Ketkrókur - Mėsos vagis
Jis turi ilgą lazdą su kabliu gale, su kuria iš kaminų nukabina ten rūkomą mėsą.

Kertasníkir - Žvakių prašytojas
Jis labai mėgsta žvakes, visokių rūšių (žvakė žiemos metu Islandijoje, kur yra poliarinė naktis, yra labai svarbus ir brangus dalykas. Kiekvienas šeimos narys turėdavo po vieną žvakę, ją reikėdavo taupyti ir saugoti iki švenčių). Jis niekaip nepasisprendžia, ar tą žvakę suvalgyti, ar grožėtis jos šviesa. Taigi, jis vaikų prašinėja tų žvakių arba pavagia nesaugomas žvakes.

Tačiau šiais laikais YULE LADS jau yra truputėlį pasikeitę – jie jau nebevagia daiktų iš žmonių… O patys palieka vaikams dovanų, jeigu šie palieka puoduose jiems maisto, ar dešreliųJ Reikia tik palikti ant palangės savo batą. Jeigu vaikas buvo geras – gaus mažytę dovanėlę kiekvieną vakarą nuo kiekvieno YULE LADS (žaisliuką ar vaisių). Jeigu buvo negeras – ryto metą bate ras žalią bulvę!

Kūrybinė grupė:
Scenarijaus autorė Ramutė Skučaitė
Režisierius Žilvinas Ramanauskas
Dailininkės Austė Jurgelionytė-Varnė, Brigita Paulauskienė
Kompozitorė Indrė Stakvilė Ehrhardt

Aktoriai:
Rasa Kulytė
Dalia Mikoliūnaitė
Žilvinas Ramanauskas
Arturas Varnas
PREMJERA NUMATOMA 2011 12 kino teatre „PASAKA“

Atgal

 Į viršų
 

© Viešoji įstaiga "Teatriukas" 2011
Sekite mus

Top100.lt