Susitikimas su Pagonių Dievais

           

Senoje viduramžių apsauginėje pilyje Bastėjoje (XII a.) Jums paruošėme kraują stingdančią staigmeną – trys pagrindiniai pagoniškieji Dievai užduos Jums užduotis, kurias sėkmingai įvykdę gausite Vilniaus garbės svečio įšventinimą ir galėsite džiaugtis geru oru, bei grožėtis Vilniumi viso Jūsų vizito metu.

Požemių valdovas ŽALTYS iki šiol gyvenantis drėgnuose Bastėjos rūsiuose, savo žibančiomis akimis pervers kiekvieno iš Jūsų širdį ir sužinos, ar su gerais ketinimais atvykote….. Įvykdžius magišką Žalčio užduotį atsidarys didieji vartai į viršutinį pasaulį.

Viršutiniame pasaulyje Jūsų laukia ŽEMYNA – meilės, vaisingumo ir moteriškumo deivė. Keletas ritualų ir Žemyna palydės Jus pas patį Dievų Dievą – Perkūną.

PERKŪNAS besispjaudydamas ugnimi įšventins Jus į Lietuvos garbės svečius, bet tik po to, kai Jūs atliksite draugystės ritualą su Lietuvišku midumi ir pakartosite priesaikos žodžius.

Po ritualų – vaišės: lietuviški gėrimai, užkandžiai. Viso renginio metu gyvai skambės lietuviška muzika. O profesionalūs aktoriai sukurs tikrai ypatingą atmosferą.

VIETA: Bastėja buvo suprojektuota XVII a. pradžioje. Per 1654-1667 m. karą su Maskva ji buvo smarkiai apgriauta. Vėliau, XVIII a., jos teritorija pavirto miesto šiukšlynu, o bastėjos grioviai ir mūrai buvo užpilti žemėmis. Antrojo pasaulinio karo metais Bastėja tapo slėptuve ir ginklų sandėliu. Galiausiai XIX a. čia buvo įsikūrusi našlaičių prieglauda.
Bastėjos mūrai ir grioviai atkasti 1965-1970 m. Kiek vėliau restauruota ir rekonstruota patalpa patrankoms buvo pritaikyta ginklų ir gynybinių įtvirtinimų ekspozicijai. Eksponatai – nuo seniausių laikų iki XVIII a. pab.
Tai - originalus Lietuvos renesanso epochos gynybinės architektūros pavyzdys. Nuo Bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria puiki Vilniaus panorama.

           

Dėl išsamesnės informacijos apie renginį prašome kreiptis el.paštu: info@teatriukas.lt arba mob.tel.: +370 686 04303

 
Į viršų